1987 yılında Şeteks Tekstil olarak döşemelik ve perdelik kumaş üretimiyle tekstil sektöründe faaliyet göstermeye başlayan firmamız, kurulduğu günden bu yana sürekli yeniliği ve farklı olmayı prensip edinerek, kalitesini dünya standartlarına ulaştırmayı hedeflemiştir.

1997 yılında tekstil sektöründe yaşanan teknolojik gelişmeleri yakalayan öncü firmalardan biri olarak makine parkurunu dünya standartlarına çıkaran firmamız, özenle koruduğu modern çizgisinde farklı teknikleri araştırma ve denemeler yapabilme imkânına kavuşmuş ve bu denemelerin sonucunda ortaya çıkan kumaşların tasarımlarında kendi çizgisini belirleme yolunda iddialı bir döneme girmiştir.

2002 yılında ise, desenlerde yaratılan özgün tasarımlar, farklı örgülendirme tekniklerinin kullanımı, 15 yıllık deneyim, ekip ruhunun oluşumu, üretimde kapasite ve verim artışı ile üretilen kumaşlar uluslararası pazarlarda rekabet gücümüzü artırmıştır. Bu gelişmeler ışığında firmamız ürünlerini tüm dünyaya arz edebilmek amacıyla Erenis adıyla markalaşarak dünya pazarına sunmuştur.

Bugün geldiğimiz konumda, yıllar içinde sürekli genişleyen makine parkurumuz ve yıllık 720.000 metre üretim kapasitemiz ile başta Almanya, Tunus, İtalya, ABD, Kanada ve İngiltere olmak üzere, 5 kıtada 42 ülkeye aktif olarak ihracat faaliyeti göstermekteyiz. Katıldığımız uluslararası fuarlarda, modern çizgimiz doğrultusunda ürettiğimiz eşsiz renk ve kalitelerde oluşturduğumuz döşemelik & perdelik kumaşlar ile yeni koleksiyonlarımızı tecrübemizin verdiği gururla siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunarak büyümeye devam etmekteyiz.